Zasady i warunki uczestnictwa w Akademii Demokracji Socjalnej
- W cyklu ADS uczestniczy 25 osób (gender balance 60/40)
- Udział w ADS jest bezpłatny. Co do zasady, w piątej edycji zajęcia odbywają się online. W przypadku wystąpienia warunków umożliwiających organizację zjazdu offline, organizatorzy zapewniają noclegi (w pokojach dwu- i trzy- osobowych), wyżywienie oraz materiały dydaktyczne. Uczestnicy i uczestniczki są jedynie zobowiązani pokryć koszty transportu do i z Warszawy.
- Obecność podczas całości wszystkich zaplanowanych modułów ADS jest obowiązkowa, a cykl kończy wręczenie certyfikatów. W uzasadnionych, wyjątkowych przypadkach, jednorazowa nieobecność nie wyklucza zaliczenia cyklu i otrzymania certyfikatu.
- Przed każdym z modułów z odpowiednim wyprzedzeniem rozsyłane będą teksty lektur obowiązkowych.
- Zajęcia odbywają się w języku polskim. W przypadku udziału wykładowców z zagranicy, organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne.
- Uczestniczki i uczestnicy zobowiązani są do przygotowywania się do zajęć, w tym do zapoznania się z lekturami wskazanymi w programie danego zjazdu, a także do aktywnego brania udziału w zajęciach.
Zasady rekrutacji:
- Zgłoszenia do piątego cyklu ADS należy wysyłać poprzez formularz na stronie do dnia 30 września 2020 r.
- Nie ma ograniczeń wiekowych ani wymogów dotyczących wykształcenia czy znajomości języków obcych. Od uczestniczek i uczestników organizatorzy wymagają jedynie doświadczenia w aktywności społecznej, politycznej lub w mediach. Będzie to jedno z głównych kryteriów oceny obok listu motywacyjnego.
- Organizatorzy wyłonią uczestników i poinformują o rezultatach rekrutacji do 15 października 2020 r.
Terminy zjazdów V edycji
- Wartości podstawowe: wolność, sprawiedliwość, solidarność – 6.-8.11.2020
- Demokracja parlamentarna i partie polityczne – 15.-17.01.2021
- Państwo opiekuńcze i gospodarka rynkowa – 19.-21.02.2021
- Integracja europejska i progresywna polityka zagraniczna –19.-21.03.2021
- Demokracja i społeczeństwo polityczne – 23.-25.04.2021
Aplikuj!