Magda Biejat
Socjolożka, feministka, od lat związana z sektorem pozarządowym. Pracuje w Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, gdzie zajmuje się badaniami i ewaluacją programów społecznych. Członkini okręgu warszawskiego partii Razem. Interesuje się przede wszystkim przestrzenią publiczną dostępną dla wszystkich, polityką samorządową, prawami kobiet, polityką społeczną.
Łukasz Boniecki
Urodzony w Gdańsku, wychowany w Trójmieście. Absolwent Informatyki na Politechnice Gdańskiej, pracuje jako programista i analityk systemów informatycznych. Kiedyś niezrzeszony anarchista, dzisiaj członek Zarządu Okręgu Gdańskiego Partii Razem. Działał w ruchu Clean Clothes, a także promował kulturę i sztukę zaangażowaną. Animator i propagator partycypacji obywatelskiej na poziomie lokalnym i krajowym.
Michał Charzyński
Dziś w Partii Zielonych, wcześniej w Unii Pracy. Wychowanek polityczny prof. Zofii Kuratowskiej i jej Frakcji Socjal-Liberalnej Unii Demokratycznej. Z wykształcenia politolog, z zawodu dziennikarz w mediach lewicowych. Zajmował się w nich sprawami polityki społecznej, wyznaniowej państwa oraz tematyką planowania i zarządzania rozwojem. Absolwent I Szkoły dla Liderów Społeczno-Politycznych.
Rafał Derda
Urodził się w 1978 roku w Koninie. Delegat Rady Wojewódzkiej partii Razem województwa kujawsko-pomorskiego, członek Zarządu Okręgu Toruńskiego partii Razem w latach 2015-2016. Członek Związku Nauczycielstwa Polskiego Rejonu Toruńskiego. Publicysta, współpracujący z pismami ?menażeria? oraz ?szafa?, redaktor naczelny pisma internetowego ?Instynkt?. Autor książki ?Piąte? (Salon Literacki, 2014).
Florentyna Gust
Studentka Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych ze specjalizacją filologiczną. W Razem działa od maja 2015 roku, kiedy idąc na wybory prezydenckie (na emigracji) spośród 11 kandydatów_ek nie była w stanie wybrać dla siebie opcji, na którą zagłosowałaby bez wewnętrznego sprzeciwu. Od maja 2016 członkini Komitetu Dyscyplinarnego Razem, więc z doświadczenia wie, jak ważne są procedury demokratyczne i transparentność działania organów podczas jakichkolwiek postępowań dyscyplinarnych. Politycznie interesuje ją współpraca związków zawodowych z partiami lewicowymi, radykalne ruchy lewicowe we Francji oraz percepcja myśli marksowskiej do współczesnych realiów. Poza polityką interesuje się również językoznawstwem, muzyką (tak czynnie, jak i biernie) oraz historią oraz kulturą Azji Południowo – Wschodniej.
Piotr Kaczmarek
Udzielający się społecznie i politycznie socjaldemokrata. Jako nastolatek z powodzeniem funkcjonował w ramach samorządów uczniowskich oraz jako młodzieżowy radny miasta. Od ponad dekady działa w Federacji Młodych Socjaldemokratów będącej największą lewicową organizacją młodzieżową w Polsce. Miał przyjemność kierować FMS w Gdańsku, następnie w regionie pomorskim, aktualnie wiceprzewodniczący krajowym tej organizacji. Należy również do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, obecnie wiceprzewodniczący partii w Gdańsku, wchodzi też w skład jej Rady Krajowej. Aktywnie uczestniczy w szeroko rozumianym życiu publicznym – udział w licznych debatach, happeningach, kampaniach wyborczych, lokalnych inicjatywach, protestach, zbiórkach oraz szkoleniach. Nie jest mu obca również aktywność medialna – do tej pory głównie w mediach regionalnych oraz internetowych.
Mateusz Kalinowski
Absolwent kierunku Myśl i Kultura polityczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie studiów aktywnie działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów zarówno na szczeblu uczelnianym jak i krajowym, gdzie pełnił m.in. funkcję Wiceprzewodniczącego Zarządu Krajowego NZS. Urodzony społecznik i aktywista zafascynowany ideałami pierwszej Solidarności oraz przedwojennych ruchów lewicowych. W kręgu jego zainteresowań i działań znajdują się również obszary takie jak polityka historyczna, szkolnictwo wyższe, kultura alternatywna.
Sebastian Koćwin
Przewodniczący Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Województwa Opolskiego. Jako przedstawiciel największej krajowej centrali związkowej na Opolszczyźnie reprezentuje prawa i interesy pracowników, realnie stając w ich obronie. Wcześniej kierował Radą OPZZ Powiatu Opolskiego. Pozostaje również sekretarzem Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego Pracowników ZUS w Opolu oraz członkiem Komisji Młodych OPZZ. Członek prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Opolu. Przez sześć lat pracował w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (w chwili obecnej na urlopie bezpłatnym). Absolwent Uniwersytetu Opolskiego (magister historii); ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu oraz XIX Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Jest wiceprezesem stowarzyszenia Opolski Klub Piłki Stołowej, popularyzatorem piłki stołowej na Opolszczyźnie i jej czynnym pasjonatem
Weronika Kostrzanowska
Pochodzi z Podlasia, studentka IV roku biotechnologii na Uniwersytecie Warszawskim, pracę magisterską wykonuję w Polskiej Akademii Nauk, dotyczy ona modyfikowania genomu drożdży. Udziela się również społecznie, ostatnio wraz z Inicjatywą Polską i innymi stowarzyszeniami brała udział w zbiórce podpisów pod projektem ustawy dotyczącej praw kobiet i świadomego rodzicielstwa. Rok temu startowała w wyborach parlamentarnych z listy Zjednoczonej Lewicy. Oprócz biotechnologii i działalności społecznej interesuje się astronomią i fizyką.
Katarzyna Kubiak
Jest pracownikiem naukowym w Fundacji Nauka i Polityka w Berlinie (SWP). Wcześniej pracowała dla Instytutu Badań nad Pokojem i Polityką Bezpieczeństwa w Hamburgu (IFSH), w Bundestagu jak również prowadziła badania dla Narodowego Konsorcjum Studiów nad Terroryzmem i Odpowiedzi na Terroryzm (START). W 2016 r. obroniła na Uniwersytecie w Hamburgu pracę doktorską nt. polityki odstraszania nuklearnego NATO. Specjalizuje się w zagadnieniach obrony przeciwrakietowej, kontroli zbrojeń, rozbrojenia nuklearnego, nieproliferacji broni masowego rażenia oraz polityki odstraszania NATO.
Kalina Michocka
Od 2008 roku działa aktywnie w organizacjach pozarządowych. Trenerka, animatorka spotkań, debat i dyskusji i koordynatorka projektów. Zna dobrze lokalne środowisko Kalisza i jest jego wielką entuzjastką. Współtworzy stowarzyszenie Kaliska Inicjatywa Miejska, pracuje w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, gdzie zajmuje się organizacją, koordynacją i prowadzeniem całokształtu zagadnień administracyjnych, gospodarczych i technicznych. Absolwentka IX edycji Szkoły Liderów.
Ilona Motyka
Z wykształcenia ekonomistka i germanistka, z pasji – feministka.
Działa w Lubuskim Stowarzyszeniu na Rzecz Kobiet BABA, które wspiera osoby poszkodowane przemocą domową i seksualną. Ma dwie córki. Lubi podróże z plecakiem do egzotycznych krajów. Mieszka w Zielonej Górze.
Jakub Nowak
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na kierunku politologia (specjalność: polityka samorządowa), dodatkowo ukończył studia podyplomowe ? administracja publiczna. Zawodowo związany z samorządem. Przygodę z polityką zaczynał jeszcze na studiach od przyłączania się do Federacji Młodych Socjaldemokratów. W 2006 r. wstąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, obecnie jest przewodniczącym Rady Miejskiej SLD w Siemianowicach Śląskich i wiceprzewodniczącym Śląskiej Rady Wojewódzkiej SLD
Dorota Olko
Badaczka społeczna, absolwentka socjologii i dziennikarstwa w ramach MISH UW oraz podyplomowego studium filologii polskiej ze specjalizacją: redakcja językowa tekstu. W instytucie socjologii UW pisze doktorat o stosunku do ciała w klasie ludowej. Od listopada 2015 członkini zarządu okręgu warszawskiego Partii Razem i koordynatorka biura prasowego okręgu, od października 2016 – rzeczniczka prasowa Razem.
Łukasz Olszewski
Urodził się w 1979 roku i wychował w małej miejscowości Ośno Lubuskie. W Zielonej Górze uczęszczał do szkoły średniej oraz studiował na Uniwersytecie Zielonogórskim. Koleje losu zaprowadziły go następnie do Kalisza, gdzie działał w Klubie Krytyki Politycznej. Po Kaliszu przeprowadził się do Torunia, gdzie mieszkał prze dwa lata, a następnie przeprowadził się do Wrocławia, gdzie mieszka do dziś. Tam zaangażował się w działalność Partii Razem, w której przez rok zasiadał w Zarządzie Okręgu Wrocławskiego, a obecnie działa w grupach tematycznych (m.in. Grupa ds. Polityki Równościowej).
Emilia Piotrowska
Z wykształcenia antropolożka i kulturoznawczyni. Zawodowo zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem strategii komunikacji i aktywności w obszarze public affairs, public relations i marketingu. Analizuje i angażuje się w procesy społeczne na styku polityki, biznesu i organizacji pozarządowych. Po godzinach członkini warszawskiego Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i Kongresu Ruchów Miejskich. Jest także współzałożycielką i działaczką Warszawskiego Alarmu Smogowego.
Ewa Rutkowska
Absolwentka filozofii (UW) i Szkoły Nauk Społecznych (PAN). Od 2000 roku pracuje jako nauczycielka filozofii i etyki w gimnazjum, pracowała też w szkołach z programem Matury Międzynarodowej oraz współprowadziła zajęcia w ramach Gender Studies i Gender Mainstreaming IBL. Współautorka m.in. poradnika dla nauczycieli i nauczycielek „Równa szkoła – edukacja wolna od dyskryminacji” a także raportów dotyczących tożsamości płci, przemocy wobec kobiet i płci w edukacji oraz ?Równościowego przedszkola?. Prowadzi szkolenia z zakresu równości, różnorodności, przeciwdziałania molestowaniu i mobbingowi a także warsztaty antydyskryminacyjne. Szkoliła też dla MRR z zasady równości szans w projektach infrastrukturalnych. Współpracowała z Fundacją Fundusz Współpracy najpierw w ramach programu IW EQUAL a później POKL w zakresie prowadzenia szkoleń, szkolenia trenerskiego, opracowywania modułów szkoleniowych z gender mainstreamingu. Trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt (oraz osób socjalizowanych do roli kobiety) WenDo ? metody przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Związana z Fundacją Feminoteka związana od początku jej istnienia jako trenerka i ekspertka. Członkini partii Razem.
W wolnych chwilach uczy się jidysz, czyta głównie reportaże i eseje, z wiekiem radykalizuje się lewicowo.
Bartosz Serenda
Bartosz Wojciech Serenda, rocznik ’82 – stanu wojennego. Wykładowca, spec PR, prywatnie bloger i fascynat PR w nowych mediach. W polityce od 16 roku życia (a więc połowę życia związany z ruchami lewicowymi/socjalnymi). Był krajowym wiceprzewodniczącym największej lewicowej młodzieżówki w Polsce (FMS). Mieszka w Kutnie, gdzie jest radnym Rady Powiatu
Karolina Skowron
Polityczka i działaczka społeczna, szczególnie na rzecz praw człowieka (z naciskiem na prawa kobiet i osób LGBTQ) oraz zwierząt. Członkini zarządu Zielonego Instytutu, działaczka Inicjatywy Polska, zaangażowana w akcję Ratujmy Kobiety. Absolwentka socjologii na The London School of Economics and Political Science oraz retoryki na Polskiej Akademii Nauk, obecnie studiuje dyplomację globalną na SOAS w Londynie. Przewodnicząca stowarzyszenia polskich absolwentów University of London. Wieloletnia członkini partii Zieloni (dwie kadencje w Radzie Krajowej oraz dwukrotna przewodnicząca koła małopolskiego), obecnie w partii Twój Ruch. Prywatnie żyje ze swoją partnerką, dwoma królikami i żółwiem na warszawskiej Pradze.
Jarosław Soja
Prawnik specjalizujący się w prawie podatkowym, jeden ze współtwórców gospodarczej części programu wyborczego partii Razem, członek Krajowej komisji Rewizyjnej Razem, socjaldemokrata.
Damian Syjczak
Zaangażowany w życie społeczne i polityczne od sześciu lat. Dwukrotnie pełnił funkcję przewodniczącego Federacji Młodych Socjaldemokratów w Województwie Zachodniopomorskim, a obecnie jest wiceprzewodniczącym krajowym FMS. Od 2015 roku sekretarz zachodniopomorskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej pełnił funkcję rzecznika prasowego partii w województwie. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz politologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Współorganizator wielu akcji społecznych i charytatywnych. Uczestnik szkoleń, konferencji i seminariów organizowanych m.in. przez OPZZ, Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle?a, Fundację im. Friedricha Eberta, Fundację ?Amicus Europea?, Centrum im. Ignacego Daszyńskiego czy Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.
Bożena Szubińska
Z zawodu żołnierz, farmaceutka, pełniła służbę wojskową w korpusie oficerskim w strukturach służby zdrowia Marynarki Wojennej oraz Sztabu Generalnego WP, kończąc służbę w 2015r.w stopniu kmdr. Wykształcenie: medyczne w specjalnościach farmacja apteczna i organizacja zaopatrzenia medycznego wojsk; podyplomowe studia AON w zakresie bezpieczeństwa narodowego (zarządzanie kryzysowe), absolwentka Polskiej Szkoły Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych, słuchaczka Gender Studies przy ISNS UW. Jako założycielka i przewodnicząca Rady ds. Kobiet w SZ RP (1999-2015), oraz Zespołu opiniodawczo-doradczego przy Pełnomocniku Rządu ds. Równego Traktowania ?Kobiety w służbach mundurowych? (2014-2015), działała na rzecz implementacji rezolucji UNSCR 1325 (Kobiety, Pokój, Bezpieczeństwo) w Polsce, wdrażała także w resorcie obrony narodowej strategię równości płci oraz program „Female Leaders in Security and Defence (FLSD)” w ramach współpracy w NATO. Była Pełnomocnikiem Ministra Obrony Narodowej ds. wojskowej służby kobiet (2009-2015) oraz delegatką w Komitecie ds. Kobiet w SZ NATO, przekształconym później w Komitet NATO ds. Równości Płci. Aktualnie należy do Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej, Stowarzyszenia Kongres Kobiet, Ruchu Odrodzenia Narodowego, jest sympatyczką Partii Kobiet. W ostatnich wyborach startowała jako bezpartyjna kandydatka do sejmu z listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu 26.
Marta Tondera
Absolwentka University College London, studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjechała do Anglii w wieku 17 na dwuletnie stypendium i została tam sześć lat. Jest działaczką polonijną, przez trzy lata była w zarządzie Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w UK, obecnie jest współorganizatorką londyńskiego Kongresu Polek, tańczy także w polonijnym zespole ?Tatry?. Od lat jest także wolontariuszką Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata, dla którego przeszła w tym roku 330 km w 6 dni. Jest co-founderką portalu waymore.pl, który ułatwia zbieranie pieniędzy organizacjom pozarządowym. W czasie wolnym od patriotyzmu i feminizmu gra na wiolonczeli, podróżuje i uczy się języków.
Klaudia Wackerman
Absolwentka licencjackich studiów niemcoznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Europejskiej Akademii Pracy na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem. Urodzona działaczka społeczna – zaangażowana w skauting, ruch związkowy oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego m.in. w Stowarzyszeniu Demagog oraz inicjatywach lokalnych. Interesuje się w szczególności ruchami skrajnej prawicy we współczesnej Europie, polityką historyczną oraz dyplomacją europejską. Na każdym kroku podkreśla, że dzisiejsza młodzież stanowi jutrzejszą przyszłość. Posługuje się językiem niemieckim i angielskim.
Anna Wróblewska-Zawadzka
Magister socjologii płci (UW) i administracji (UMK). Doktorantka na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Z pasją prowadzi warsztaty z zakresu równych szans kobiet i mężczyzn, przeciwdziałania dyskryminacji, mobbingowi, cyberprzemocy. Aktywistka społeczna, założycielka bydgoskiej Nieformalnej Grupy Inicjatywnej, członkini Antyprzemocowej Sieci Kobiet. Współorganizowała pierwsze Manify w Toruniu i w Bydgoszczy. Uwielbia podróżować i wraz z mężem pokazywać dzieciom świat: ten za rogiem i ten znacznie dalej.